Hakkımızda

Prof. Dr. E. Ulaş SAZ
Prof. Dr. E. Ulaş SAZ

Prof. Dr. E. Ulaş SAZ
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Çocuk Acil Uzmanı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi – ulassaz@gmail.com

Doğduğu yeri de sayarsak şu ana kadar toplamda 5 liman şehrinde yaşamıştır. Tarih boyunca deniz ile ilgili söylenen herşeye katıldığı için deniz’siz yaşayamayanlardan. Halk arasında ‘Çapa Tıp’ diye bilinen İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur. Ülkenin batısında (EGE) pediatriyi, vahşi batıda (Teksas ) ise pediatrik acili öğrenmiştir. Houston ‘mecburisi’ sonrası Ege’de ‘Türk usülü’ bir pediatrik acil kültürü yaratmaya çalışmıştır. Pediatrik acil sosyal medya hesapları ve platformun kurucuları arasındadır. Acil’in dinamik yapısı, multidisipliner/sosyal iletişim özellikleri, çeşitliliği ve sağladığı manevi haz onu etkilemiştir. Hem sahada çalışıp hem de iyi bir mentor olmaya çalışmaktadır. Vizitlerin, hasta yönetiminin, muhabbetin, kongrelerin, canlı yayınların, maçların ve kısacası herşeyin interaktifini sever. Tek başına konuşmayı sevmediği ‘katılımcı konuşmaları’ sevdiği bilinir. Bilginin paylaştıkça çoğalacağına inancı tamdır. Fikirlerini ürüne dönüştürme amaçlı arkadaşları ile teknoparkta bir de şirket kurmuştur. Şirket, Steve Jobs ofisi örnek alınarak dizayn edilmiştir.


Uzm. Dr. Caner TURAN
Uzm. Dr. Caner TURAN

Uzm. Dr. Caner TURAN
Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, Çocuk acil uzmanı Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi – drcanerturan@gmail.com

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını aldıktan sonra yine aynı yerde, çocuk acil yandal ihtisasını tamamlamış. Pediatrist olma zorluğu yetmemiş üstüne pediatrik acil yandalı yapmıştır. Pediatrikacil ve pediatrikacil.com’un iki kurucusundan biri. Pediatrikacilin mutfağında olup daha çok kamera arkasını seven, olmayanı oldurtan gereğinde ekrana da çıkandır. Araştırma yapmanın keyfini, bilginin kanıtlısını, acilin ayrıntısını, kahvenin sadesini ve sohbetin bağımlısını sever.

 


Prof. Dr. Okşan Derinöz GÜLERYÜZ
Prof. Dr. Okşan Derinöz GÜLERYÜZ

 

Prof. Dr. Okşan Derinöz GÜLERYÜZ
Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, Çocuk acil uzmanı Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi – oksanderinoz@hotmail.com

Çocuk Acilde bir profesör. Ankara’da doğmuş, büyümüş. Gencecikten yolu Gazi Tıp’a düşmüş, SAFKAN GAZİ’li. Tipik başak burcu, düzen hastası. Bilgiyi paylaşmayı, anlatmayı ve çocuk acili çok sever.

 

 

 


Prof. Dr. Murat ANIL
Prof. Dr. Murat ANIL

Prof. Dr. Murat ANIL
Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, Çocuk acil uzmanı İzmir Demokrasi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi – muratanil1969@gmail.com

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde mezun oldu. Acil serviste pratisyen doktor olarak çalıştı. Köy sağlık ocağında çalıştı. SSK Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak mezun oldu. İzmir’de Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Çocuk Acil Uzmanı, Doçent Dr. Eğitim görevlisi, Çocuk Kliniği idari sorumlusu, Çocuk Acil Eğitim ve İdari sorumlusu gibi unvanları aldı ve sorumluluklarını yerine getirmek için çalıştı. İzmir’in en genç devlet üniversitesi İzmir Demokrasi Üniversitesi’ne geçti. Halen bu üniversitenin afiliye olduğu Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk acil sorumlusu ve Çocuk kliniği eğitim sorumlusu. Okumayı, gezmeyi, okuduklarını ve gördüklerini yüksek sesle ifade etmeyi, ders anlatmayı, insan organizasyonunu, proje planlamasını çok seviyor. Kritik durumlarda hızlı karar almaktan acayip zevk alıyor.

 


Doç. Dr. Alkan BAL
Doç. Dr. Alkan BAL

Doç. Dr. Alkan BAL
Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, Çocuk acil uzmanı Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi – balalkan@hotmail.com

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden doğmuş; İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde olgunlaşmıştır. ‘Dallas’ta bir Çukurovalı’ ve ‘Urfa’da zorunlu zamanları’ adlı filmlerde başrol oynamıştır.

Ülkenin Yüksek Öğretim Kurumu’nun Çocuk Acil Bilim Dalı tescilli ilk doçentidir. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Bilim Dalı kurucu öğretim üyesidir.

Sabah nöbet toplantılarında okumayan asistanlara Adana’nın kavurucu sıcağını yaşatması ve verdiği ödevleri kara kaplı defterine aldığı notlarla takibi meşhurdur. Yaptıysa yazar; yazdıysa yapar. 112 komuta merkez çalışanları tarafından Çocuk Acil Serviste ikamet ettiği düşünülüp; ‘Evet kabul ettim’ repliği ile anılmaktadır. Okuyanı, yazanı, çok çalışanı ve Adana Demirspor’u sever.

 


Doç. Dr. Ali YURTSEVEN
Doç. Dr. Ali YURTSEVEN

Doç. Dr. Ali YURTSEVEN
Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi – aliyurtseven1605@gmail.com

Ege Tıp Çocuk Acil, Doçent doktor. Eğitim Araştırma, Devlet Üniversitesi, Özel Üniversite, Devlet hastanesi, Özel Hastane, Doğu, Batı, Yurt dışı…Çalışmadığı yer, almadığı kurs, gitmediği kongre kalmamıştır. Bilim neredeyse oraya gitmiştir. Bilenden öğrenir, bildiğini öğretir, anlayana anlatır. Pediatrikacil.com’da “ne iş olsa yaparım” düsturuyla görev almaktadır.

Başa dön tuşu